Parafia Rzymskokatolicka pw. Wszystkich Świętych w Strzelcach należy administracyjnie do Diecezji Świdnickiej, Dekanatu Świdnica-Wschód. Parafia obejmuje następujące miejscowości: Strzelce Świdnickie (z kościołem parafialnym), Szczepanów, Gola Świdnicka, Krasków oraz Tworzyjanów.
Strzelce Świdnickie z kościołem parafialnym pw. Wszystkich Świętych
Od 1810 r. miejscowość Strzelce należały do klasztoru Kanoników Regularnych we Wrocławiu. O kościele parafialnym w Strzelcach po raz pierwszy dowiadujemy się z regestu dziesięcinnego nuncjusza Galharda z 1335 r. Kościół parafialny znajdujący się we wsi Strelicz zaliczany był do składu parafii dekanatu świdnickiego. Obecny kościół parafialny wzniesiony na pocz. XIV w. w stylu wczesnogotyckim był restaurowany w latach 1603 i 1885. Murowany z kamienia łamanego, jednonawowy, z prezbiterium nakrytym sklepieniem krzyżowo-żebrowym. Na ścianach zachowały się malowidła przedstawiające sceny biblijne z ok. 1360 r., odkryte w 1905 r. Na ścianie tęczy widnieją postacie czterech proroków, świętego Michała oraz strącenie potępionych do piekieł. W kościele zachowały się również figury: Matki Boskiej Bolesnej z poł. XVI w., Anny Samotrzeciej z pocz. XVI w. i Marii Magdaleny z I poł. XVI w. (konsekrowane w 1969 r.). W 1958 r. przełożono pokrycie dachowe, w 1972 r. przeprowadzono remont wieży i elewacji zewnętrznych. Od 1899 r. działały tu siostry elżbietanki prowadząc ambulatoryjną opiekę nad chorymi. Po II wojnie światowej na teren parafii przybyła ludność pochodząca z okolic Czortkowa i Buczacza. Zastała ona plebanię i kościół dość znacznie uszkodzone. Kościół bardzo szybko odremontowano. Natomiast plebanię władze administracyjne nakazały rozebrać, a znajdujące się w niej księgi parafialne i bogaty zbiór biblioteczny przekazano na makulaturę. Starania o pozyskanie placu pod budowę nowej plebanii zakończyły się sukcesem w 1965 r. Plebanię wybudowano w 1968 r.
Gola Świdnicka z kościołem filialnym pw. św. Marcina
W 1396 r. wieś stała się własnością klasztoru Kanoników Regularnych we Wrocławiu. Obecny kościół, murowany, wzniesiono ok. 1500 r. w stylu gotyckim, rozbudowano na przeł. XIX/XX w. (wieża). W 1959 r. przeprowadzono remont tynków zewnętrznych, w 1965 r. odremontowano organy, w 1969 r. przełożono pokrycie dachowe. Jednonawowy, z wieżą od zachodu i kwadratowym prezbiterium nakrytym sklepieniem gwiaździstym. We wnętrzu godne uwagi są: obraz patrona z pocz. XVII w., dwa ołtarze i ambona wykonane w stylu klasycystycznym z pocz. XIX w.
Szczepanów z kościołem filialnym pw. Matki Bożej Różańcowej
W 1335 r. istniała tu parafia. Obecny kościół murowany, wzniesiony na pocz. XVI w. w stylu gotyckim, restaurowano w XVIII w. i 1870 r. W 1960 r. przełożono pokrycie dachowe i wyremontowano organy. W 1972 r. odnowiono elewacje. W 1976 r. odkryto dobrze zachowane freski z XVI w. We wnętrzu godne uwagi są: ołtarz bogato rzeźbiony w stylu barokowym, przyścienne sakramentarium oraz całopostaciowe płyty nagrobne z II poł. XVI w.
Fotografie kościołów: Piotr Romanowicz Fotografia